Слово завідувача

Шановні колеги, студенти ОНТУ, абітурієнти та всі, хто приєднався сьогодні до нас!

Вітаю Вас на сторінках сайту кафедри обліку та аудиту!

 

НемченкоНе кожен день перед нами стоїть вибір, який вирішує Вашу долю.  Вибір професії має неабияке значення. Як же зробити правильний  вибір? Я спробую Вам допомогти!  Оскільки я є завідувачем кафедри обліку та аудиту Одеського національного технологічного університету,  хочу Вам розповісти про професію бухгалтера. Всі знають, що це «права рука» керівника, людина, без якої неможливо обійтись на підприємстві будь-якого рівня. Як ви гадаєте, якою людиною має бути бухгалтер? Так, безумовно, чесність, уважність, кмітливість, врівноваженість та ощадливість – ці риси характеру дають Вам змогу добре виконувати свої професійні обов’язки. Так, необхідно бути завжди готовим до змін – оскільки часто змінюється законодавство, да і треба бути завжди в «тренді», для того, щоб бути професіоналом справи! Якщо Вас це не лякає – то Ви станете гарним фахівцем! Багато хто вважає, що робота бухгалтера монотонна. Але це не так! Бухгалтер є по-своєму творчою людиною. Кожного дня доводиться шукати вихід із складних ситуацій, знаходити аргументи на захист фірми від скарг контролюючих органів, тощо.
Так, дехто скаже, що це ризикована справа – бухгалтер несе велику відповідальність за правильне ведення бухгалтерського й податкового обліку. Якщо він допустить хоч одну помилку у документах, то підприємство може мати великі проблеми. Однак, підприємці кожен день стикаються з багатьма ризиками, для того, щоб успішно працювати. Да і ризики є завжди. А наша кафедра навчить вас як з ними справлятися, у тому числі!
Кожна робота має свої нюанси, плюси і мінуси. Робота бухгалтера має велику популярність і є доволі старовинною. Вже в Стародавній Індії існували бухгалтери по обліку ведення сільськогосподарського виробництва. Перші друкарські книги з’явилися в XIV — XV століттях, і серед них «Трактат про рахунки і записи» італійського математика Луки Пачолі — перша книга з бухгалтерського обліку. У перекладі з німецької слово «бухгалтер» означає «книгодержатель», оскільки раніше надходження і витрати товарно-матеріальних цінностей і грошових коштів записували в спеціальну книгу. Раніше професія бухгалтера розглядалася виключно, як робітник апарату, функцією якого є надання інформації. Проте, коли бізнес почав орієнтуватися на ринок, бухгалтери виявили, що їхня сфера відповідальності дуже зросла і бухгалтерський облік одержав гідне визнання в рамках функціонуючої системи. Тому, навіть, розвиток науково-технічного прогресу не створить ризик даній професії – вона видозміниться, адаптується до сучасних умов  – але ніколи не зникне!
Якщо Ви хочете отримати гарну професію, яка допоможе Вам реалізувати Ваші плани, мрії, розвиватися, мати гідне життя, то професія бухгалтера – саме для вас! Навіть, якщо ви ще не визначились, все одно, бухгалтерські навички ніколи не стануть у заваді.
Наша кафедра постійно підвищує кваліфікацію, відвідує стажування в іноземних вишах, конференції, майстер-класи. Все це – у тому числі, і заради Вас, наші дорогі абітурієнти, для того, щоб Ваше навчання в стінах ОНАХТ було цікавим, яскравим і корисним!
Наша кафедра навчить Вас стати не просто бухгалтерами, а Головними бухгалтерами не тільки підприємства, а і вашої долі!
Сьогодні нікого не треба переконувати у значимості та важливому місці, яке облік та аудит займають у сучасному бізнесі країни. Професія бухгалтера – вічна, бо вічною є потреба в отриманні надійної, достовірної та якісної інформації, яку саме і надає бухгалтерський облік.
Кредо кафедри – навчити наших випускників професії, яка дозволяє чесно і стабільно  заробляти свій хліб, та підготувати для країни висококваліфікованих спеціалістів, спроможних забезпечити достовірність і високу якість облікової інформації для потреб управління, та здійснювати контроль за збереженням майна і станом розрахунків у будь-якій сфері діяльності суб’єктів господарювання різних форм власності.
Саме для цього ми працюємо, розробляємо методичне забезпечення, пишемо статті та підручники, створюємо учбові лабораторії та забезпечуємо бази проходження професійно-навчальної практики.
Якщо Ви ставите перед собою амбітну мету – досягти професійних висот та забезпечити своє майбутнє реальними доходами, цікавитесь не тільки віртуальними цифрами, любите з ними працювати, наполегливі та працелюбні у житті, віддаєте перевагу порядку у справах та порядності у розрахунках, то професія у сфері обліку, аналізу, контролю та аудиту САМЕ ДЛЯ ВАС.
Немченко Валерій Вікторович, д.е.н., професор, член-кореспондент Української Екологічної Академії наук,  академік Української Академії Економічної Кібернетики, завідувач кафедрою обліку та аудиту Одеського національного технологічного університету